Gmina Żmudź dzięki głosom naszych mieszkańców zakwalifikowała się do finałowego etapu projektu „Pod biało – czerwoną” związanego z zakupem i montażem masztu z biało – czerwoną flagą. Zakup i montaż masztów z flagami będzie realizowany w 2021 r.

Projekt „Pod biało-czerwoną”. zakładał sfinansowanie przez Rząd zakupu masztów i flag w każdej gminie w Polsce dla uczczenia 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej. Warunkiem uzyskania środków na inwestycję było poparcie mieszkańców, którzy mogli oddać głos na swoją gminę poprzez wypełnienie ankiety na stronie internetowej. Głosowanie trwało od sierpnia 2020 roku do 31 grudnia 2020 r.,

Żeby zdobyć flagę potrzebna była odpowiednia liczba głosów: dla gmin do 20 tys. mieszkańców - 100 głosów; dla gmin do 100 tys. mieszkańców - 500 głosów, a dla gmin powyżej 100 tys. mieszkańców - 1 tys. głosów.

Dziękujemy mieszkańcom Gminy Żmudź za zaangażowanie w głosowaniu.