W słoneczną niedzielę 29 maja na obiekcie rekreacyjnym „Dębowy Las” odbył się „Jarmark Aktywności Kobiet” połączony z „Dniem Dziecka”.

Celem Jarmarku była prezentacja działalności społecznej i kulturalnej kobiet z gmin Żmudź. Okazję do zaprezentowania swojej działalności miały Koła Gospodyń Wiejskich. Prezentowały się między innymi Panie z Maziarni, Roztoki, Wólki Leszczańskiej, Żmudzi, ŚDS ”Wrzos oraz Pani Katarzyna Paszkowska z obrazami.

Ponadto odbył się konkurs na najciekawsze stoisko promocyjne oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami dla dzieci. Dzieci mogły także korzystać z darmowego placu zabaw.
W części artystycznej wystąpili : dziecięcy zespół taneczny i teatrzyk działający przy Gminnym Centrum Kultury w Żmudzi, zespół śpiewaczy ”Jarzębinki”, kapela „Żmudziaki” , zespół muzyczno-wokalny działający przy Szkole w Żmudzi oraz kapela „Kataryna”.

Organizatorami imprezy byli:
Wójt Gminy Żmudź, Gminne Centrum Kultury w Żmudzi, Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Kobiet „Stella”, Starostwo Powiatowe w Chełmie oraz Spółdzielnia Socjalna „Dębowy Las”