Ułatwienia dostępu

 

Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych z siedzibą w Wólce Leszczańskiej, gm. Żmudź realizuje zadanie pn. „Oblicza tradycji” w ramach programu Kultura Ludowa i Tradycyjna 2023, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 Czas trwania projektu od 07.08.2023r. do 31.10.2023r.

Partnerzy:

1.   Poseł na Sejm RP Pani Anna Dąbrowska – Banaszek

2.   Wójt Gminy Żmudź – Pani Edyta Niezgoda

3.   Gminne Centrum Kultury w Żmudzi

4.   Środowiskowy Dom Samopomocy „Wrzos”

 W dniu 29.08.2023r. odbyły się warsztaty wypieku chleba w tradycyjnym piecu chlebowym. warsztaty zostały przeprowadzone w Izbie tradycji w Pobołowicach gdzie znajduje się taki piec. Receptura ciasta jest wynikiem wielu lat doświadczenia przekazywanego z pokolenia na pokolenie.
Wypiek chleba wymaga odpowiedniej temperatury pieca.
Piec który ma „białe podniebienie” jest odpowiednio nagrzany i można wkładać ciasto.

Prezes zarządu stowarzyszenia

Jolanta Chwała

Logo Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Pin It