Ułatwienia dostępu

 

W dniu 11 listopada 2023 r. obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Żmudź rozpoczęły się uroczystym podniesieniem flagi państwowej na maszt przy pomniku Niepodległości w Klesztowie podczas którego został odśpiewany Hymn Państwowy.

Uroczystą Mszę świętą w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Klesztowie w intencji ojczyzny odprawił ks. Proboszcz Tomasz Fidecki, oraz ks. Grzegorz Kiciak z parafi Św. Jana Nepomucena w Dorohusku, po której odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu JAK Band.
Delegacje złożyły również wieńce przy kopcu Józefa Piłsudskiego w Wołkowianach.
     Uroczyste podniesienie flagi państwowej i odśpiewanie Hymnu Państwowego nastąpiło także przy Urzędzie Gminy Żmudź. Mieszkańcy gminy upamiętnili w ten sposób 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
W Kościele p.w. Podniesienia Krzyża Świętego w Żmudzi w intencji ojczyzny również odbyło się Nabożeństwo, celebrowane przez ks. Proboszcza Artura Surę. Po Mszy świętej uczestnicy obchodów wysłuchali koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Żmudzi.

Pin It